فروش مغز گردو سفید ایرانی

خرید اینترنتی مغز گردو

مغز گردو سفید ایرانی

اولین نکته مهم در خرید گردو سفید ایرانی این است که از فروشنده در مورد خلوص و مرغوبیت گردو سوال کنید. همانطور که می دانیم در سال های اخیر فروشندگان برای سود بیشتر گردوی خارجی و اسرائیلی را با گردوی ایرانی ترکیب کرده و به مشتریان می فروشند.

مردم نمی توانند تفاوت گردوی ایرانی و خارجی را تشخیص دهند. به همین دلیل آن را با قیمتی مقرون به صرفه می خرند. نکته دوم در خرید گردو سفید این است که محصول دارای ضمانت کیفیت می باشد تا در صورت آسیب دیدن گردو وجه بدون قید و شرط عودت داده شود.

همانطور که می دانیم گردو نسبت به سایر مغزها طعم بسیار خوبی دارد و انواع مختلفی دارد که هر کدام بسته به رنگ آن قیمت متغیری دارند. یکی از شهرهای ایران که گردو، عمده فروشی می فروشد، تویسرکان است که دارای انواع گردو ها است.

 

با خرید انواع گردو سفید در ایران یکی از بهترین خریدهای خود را انجام خواهید داد. با گسترش روزافزون بیماری های مختلف در جهان، یکی از مهم ترین عواملی که ذهن همه افراد را به خود جلب می کند، تغذیه سالم است.

در واقع، احتمالاً در محافل زیادی شنیده اید که افرادی که تغذیه مناسبی دارند و به اصطلاح خودکفا هستند، هرگز مریض نمی شوند و همیشه روحیه خوبی دارند.

اگر بگوییم این گفته بسیار درست است، اغراق نکرده ایم. در حقیقت تغذیه صحیح همواره در علم دینی و توصیه های نوین پزشکی و حتی طب سنتی مورد تاکید بوده است.

مغز گردو سفید ایرانی

قیمت مغز گردو سفید ایرانی

امروزه تغذیه در جهان آنقدر اهمیت دارد که بسیاری از نهادها و سازمان های بین المللی از آن برای طبقه بندی کشورها استفاده می کنند. به عبارت دیگر تا زمانی که یک کشور و جامعه از تغذیه بهتری برخوردار باشد جزو کشورهای توسعه یافته خواهد بود.

به همین دلیل کشورها سعی می کنند با آموزش اصول تغذیه مناسب، سلامتی را برای جامعه خود به ارمغان آورند. در واقع، با این کار، هزینه های درمان در کشور خود را به شدت کاهش می دهند. از سوی دیگر، نیروی کار آنها از سلامت جسمی و روانی بالایی برخوردار است که می تواند توسعه جامعه آنها را سریعتر پیش ببرد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که امروزه بسیاری از کشورها با آن مواجه هستند شیوع و همه گیر شدن یک بیماری ویروسی به نام Quaid 19 است که طبق تحقیقات انجام شده منشاء این بیماری را می توان در رژیم غذایی مردم برخی کشورها جستجو کرد. بر این اساس اهمیت تغذیه در دنیای امروز بیش از پیش افزایش یافته است.

از این رو می توان گردو را یکی از مهم ترین خوراکی های سبد خانوار دانست. گردو یکی از اعضای رژیمی خانواده میوه های خشک است که به دلیل ارزش غذایی بالا برای همه گروه های سنی توصیه می شود.

انواع مختلفی از گردو وجود دارد. اما تفاوت و گستردگی گردو باعث شده تا مردم هنگام خرید گردو دچار مشکل شوند. بر این اساس می توان گفت که تنوع گردو در واقع بیش از هر چیز به نوع درخت بستگی دارد.

گردو یکی از درختان خزان کننده است. این درخت تقریباً در تمام نقاط جهان به خوبی رشد می کند. این نشان می دهد که سازگاری این درخت با بسیاری از انواع آب و هوای جهان بالاست.

با این حساب باید گفت که انواع مختلفی از گردو در دنیا وجود دارد. به گفته کارشناسان، گردوی ایرانی یکی از بهترین انواع گردوی تولید شده در جهان است. به عبارتی آجیل ایرانی طعم منحصر به فردی دارد که آن را از سایر آجیل ها متمایز می کند.

ادامه مطلب  فواید خوردن خرما هر روز [9 مورد عجیب]

خرید مغز گردو سفید

تفاوت مغز گردوی ایرانی و خارجی

پوسته بیرونی گردو قهوه ای روشن (زرد یا سفید) است، اما اگر پوسته سبز آن جدا شود تیره رنگ است. البته اگر پوست ایرانی با دستگاه کنده شود و سپس با آب شسته شود، پوست آن روشن می شود.

اندازه گردوی خارجی یکسان است اما گردوی ایرانی به درخت بستگی دارد و ممکن است اندازه و شکل آن متفاوت باشد مگر اینکه از یک درخت باشد.

طعم مغز گردو ایرانی بیشتر روغنی است، طعم آن کمی گس است، اما مغز خارجی سه نوع طعم دارد. بی مزه، تلخ و شیرین

قیمت هر کیلو گردو چند است؟

به پر بودن مغز، وزن پوست و به طور کلی نژاد گردو بستگی دارد. اما به طور متوسط ​​هر کیلوگرم گردو حدود 90 تا 100 است یعنی هر گردو حدود 10 تا 12 گرم است.

 

مغز گردو چاپار – 300 گرم

 

مغز گردو چاپار - 300 گرم

 

وزن

۳۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۳۱۰ گرم

 

مغز گردو خشکپاک مقدار 360 گرم

مغز گردو خشکپاک مقدار 360 گرم

وزن

۳۶۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۳۶۶ گرم

شماره پروانه بهداشت

۲۱/۱۹۲۱۱

سایر توضیحات

– سرشار از امگا ۳ – ارزش غذایی در ۱۰۰ گرم: – کربوهیدرات: ۱۸.۳ گرم -انرژی: ۶۴۱.۷ کیلوکالری – پروتئین: ۱۴.۳۳ گرم – چربی:۶۱.۸۳ گرم – کلسیم: ۹۴.۱۷ میلی گرم – فسفر: ۳۱۶.۷ میلی گرم – آهن: ۲.۴۳ میلی گرم – ویتامین A برابر: ۱۲.۳ گرم

مغز گردو کرالیچین – 120 گرم

مغز گردو کرالیچین - 120 گرم

وزن بسته‌بندی

۱۲۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۳ × ۵ × ۷ سانتی‌متر

 

 

مغز گردو هیرشا – 400 گرم

مغز گردو هیرشا - 400 گرم

وزن

۴۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۴۱۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۸x۱۰x۲۵ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

 

مغز گردو فوق اعلا اکبر راستگو -450 گرم

مغز گردو فوق اعلا اکبر راستگو -450 گرم

وزن بسته‌بندی

۴۸۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۰x۱۱x۲۰ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

۱۶/۱۰۱۹۰-۱

 

 

مغز گردو اکبر راستگو – 200 گرم

مغز گردو اکبر راستگو - 200 گرم

وزن

۲۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۲۱۵ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۴x۱۱x۷ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

 

 

مغز گردو صنایع غذایی سالیان – 200 گرم

مغز گردو صنایع غذایی سالیان - 200 گرم

وزن

۲۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۲۱۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۲۰x۶x۱۳ سانتی‌متر

 

 

مغز گردو اعلا فله مقدار 500 گرم

مغز گردو اعلا فله مقدار 500 گرم

 

وزن

۵۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۵۰۵ گرم

سایر توضیحات

 

مغز گردو توسرکان عرشیا مقدار 1 کیلوگرم

مغز گردو توسرکان عرشیا مقدار 1 کیلوگرم

 

 

 

وزن

۱۰۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۱۰۰۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۲۸ × ۲۵ × ۷ سانتی‌متر

 

 

مغز گردو هیرشا – 250 گرم

مغز گردو هیرشا - 250 گرم

وزن بسته‌بندی

۲۵۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۶x۱۰x۲۶ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

ادامه مطلب  گیاه کاکتوس نشانه چیست؟

۳۴/۱۱۰۸-۵

مشاهده قیمت روز و خرید

خرید این محصول از دیجیکالا

 

 

مغز گردو شورن – 100 گرم

مغز گردو شورن - 100 گرم

وزن بسته‌بندی

۱۰۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۱x۲x۱۶ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

خرید این محصول از دیجیکالا

 

 

مغز گردو اعلا فله مقدار 250 گرم

مغز گردو اعلا فله مقدار 250 گرم

وزن

۲۵۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۲۵۵ گرم

سایر توضیحات

 

 

مغز گردو سفید فله مقدار 700 گرم

 

 

وزن

۷۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۸۰۰ گرم

سایر توضیحات

دارای بسته بندی مناسب استوانه كادويي محكم

مشاهده قیمت روز و خرید

خرید این محصول از دیجیکالا

 

 

مغز گردو برتر – 150 گرم

مغز گردو برتر - 150 گرم

وزن

۱۵۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۱۵۵ گرم

شماره پروانه بهداشت

۱۳/۱۰۰۳۵

سایر توضیحات

ارزش غذایی در هر ۳۰ گرم مغز گردو: – انرژی: ۲۰۰ کیلوکالری – قند: ۰.۳۳ گرم – چربی: ۱۷.۷ گرم – نمک : ۰.۰۰۱۵ گرم – اسیدهای چرب ترانس: ۰ گرم

مشاهده قیمت روز و خرید

خرید این محصول از دیجیکالا

 

 

مغز گردو درجه یک تویسرکان شاد – 2000 گرم

مغز گردو درجه یک تویسرکان شاد - 2000 گرم

 

وزن بسته‌بندی

۲۰۰۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۳۰x۲۰x۸ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

۳۵/۱۳۲۵

ویژگی خشکبار و آجیل

طعم‌دار

ارگانیک

بله

سایر توضیحات

تهیه شده از گردوی ممتاز تویسرکان با کیفیت و درجه یک بسته بندی زیپ کیپ و بهداشتی فرآیند تهیه و تولید بهداشتی و بدون دخالت دست مغز یکدست و خوش طعم

مشاهده قیمت روز و خرید

خرید این محصول از دیجیکالا

 

گردو با پوست بخریم یا بدون پوست؟

شناخت گردو ایرانی کمی سخت است، زیرا می توانند گردوی ایرانی و خارجی را با هم مخلوط کرده و با نام گردوی ایرانی به فروش برسانند. به همین دلیل بهتر است گردو با پوست بخرید، گردو با پوست ایرانی و خارجی را راحتتر می توان تشخیص داد.

از طرفی خرید گردو با پوست کمی ریسک دارد زیرا مغز گردو مشخص نیست، معلوم نیست چند درصد از گردو خوب است، چه تعداد مغز دارد و اگر به فروشنده اعتماد دارید، بسته به نوع خود. شرایط، گردو یا گزینه های گردو پوست می تواند انتخاب خوبی باشد. اما اگر فروشنده را نمی شناسید، مقداری گردو با پوست بخرید و مغزها را جدا کنید، خودتان کیفیت گردو را ارزیابی کنید.

شناخت انواع گردو در کشور شما خرید بهترین گردو را آسان می کند. به طور کلی می توان گفت که گردو از نژادهای مختلف در دنیا کشت می شود. در اینجا به بررسی اجمالی مهم ترین نژادهای گردو در جهان می پردازیم.

مغز گردو سفید ایرانی

گردو ایرانی: این گردو بهترین نژاد گردو است. در واقع بسیاری از کارشناسان معتقدند که گردو از ایران به سایر نقاط جهان رسیده است، بنابراین نژاد اصلی گردو مانند ایران است.
گردو تویسرکان همدان: این آجیل، آجیل محلی همدان و از گردوی مرغوب ایران است. این درخت به دلیل گلدهی زودرس و مقاومت در برابر سرما برای باغ های تجاری توصیه می شود. میانگین ارزش این نژاد 3 تن در هکتار است. این گردو بهترین گردوی ایران است.
گردوی شیلیایی: نهال گردو شیلیایی به دلیل داشتن آجیل مرغوب به عنوان یکی از بهترین نژادهای گردو شناخته می شود. بهره وری اقتصادی این نژاد از سال پنجم شروع می شود در حالی که بهره وری اقتصادی سایر نژادها از سال نهم شروع می شود.

از جمله خصوصیات این آجیل مقاومت خوب در برابر سرما و بیماری است. پوسته این گردو نیز کاغذی است و به راحتی می توان مغز آن را از روی آن جدا کرد.

گردو هیبرید: برخلاف اکثر نژادها، این گردو پوسته نازکی دارد و به راحتی با دست شکسته می شود. این آجیل نیز مانند پرشین در برابر خشکی مقاومت بسیار بالایی دارد. این آجیل طعم شیرین فوق العاده ای نیز دارد.
گردو چندلر: این آجیل از تلاقی دو نوع گردو دیگر به دست می آید. بسیاری از خصوصیات آن از نظر باروری، جوانه های جانبی، جوانه زنی برگ ها و زمان برداشت به ویژگی های پدر و مادرش پدرو شباهت دارد. درخت چندلر رشد متوسطی دارد و به صورت قائم رشد می کند و یک نژاد امیدوارکننده و بهترین نژاد تجاری است.
گردوی انگور فرانسوی: این نوع گردو یکی از پربازده ترین آجیل هاست. تعداد میوه ها در هر شاخه از 5 تا 10 عدد است. گردوها هنگام هرس اندازه متوسط، با شاخ و بال پهن، کوتاه و پربار، اما خیلی زود اغراق آمیز هستند. در واقع این درخت در سال اول و دوم میوه می دهد. این نژاد دارای گردوهای درشت نیز می باشد.
گردو فرانکت: این گردو نیز یک رقم قدیمی است که در فرانسه می روید. گردو نیز به سرعت میوه می دهد و محصولات زیادی تولید می کند. به طور متوسط ​​در هر هکتار سه تا چهار تن محصول می دهد.
گردوی سیاه شرقی: این گردو همچنین یکی از بهترین نژادهای گردو در شرق آمریکای شمالی است. این گیاه عمدتاً در مناطق روستایی انتاریو، غرب تا جنوب شرقی داکوتا، شمال فلوریدا و تگزاس رشد می کند.
گردوی اسرائیلی: میوه های این نژاد علاوه بر انتهای درخت به صورت جانبی ظاهر می شوند. تعداد میوه های این درخت در هر شاخه 2 تا 3 عدد می باشد.درختان این گونه متوسط، با سبزی وسیع، کوتاه و بسیار پربار هستند.
گردوی آمریکایی پگان: این گردو یکی از درختان مناطق گرمسیری است که در برابر سرمای شدید مقاوم نیست. مغز این میوه یکی از لذیذترین مغزهاست و ارزش غذایی بالایی دارد. میزان اسید اولئیک این درخت نیز بسیار بالاست.
مهره فارنور: این آجیل نیز یکی از نژادهای تجاری فرانسه است و از ویژگی های آن می توان به رنگ روشن مغز، عملکرد خوب و مقاومت در برابر بیماری ها اشاره کرد. این مهره نسبت به سایر نژادها نیز مقاومت بیشتری دارد. تا ارتفاع 2000 متری نیز می توان آن را در کلاه کاشت.
گردو پدرو: این گردو از نژادهای مولد است اما زود گلدهی آن از معایب محسوب می شود.
گردوی مبتکر تاجیکستان: درخت این گونه از نظر اندازه متوسط ​​و دارای شاخ های بالدار پهن است. این درخت پست و نسبتا پر میوه است. میوه نسبتاً کوچک، اما به صورت خوشه ای، بیضی شکل با هسته ای پر و قوی است.

فروش مغز گردو سفید ایرانی

امروزه صادرکنندگان گردو در ایران این محصولات با کیفیت را به بسیاری از کشورهای جهان به ویژه اروپا صادر می کنند. این کار توسط یک شرکت پخش گردو انجام می شود. بر این اساس می توان گفت ایران در حال حاضر پنجمین صادرکننده گردو به اروپا است. با توجه به شرایط تحریمی کشور، سالانه به طور متوسط ​​150 هزار تن گردو به اروپا صادر می شود.

ارزش صادرات گردو و خشکبار ایران به کشورهای دیگر از جمله آلمان، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، سوئد، فرانسه و اسپانیا بالغ بر 2 میلیارد دلار در سال است. در واقع می توان گفت توجه جدی به آجیل ایران باعث رهایی کشور از درآمدهای نفتی می شود.

ادامه مطلب  همه سینماها روز تشییع داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر تعطیل شدند!…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آراد برندینگ