سیم افشان تک رشته

خرید سیم افشان تک رشته

برای انتقال پر قدرت تر نیرو باید از سیم افشان تک رشته استفاده نمود و استفاده از رشته های کمتر خطر اتصالی برق را به همراه دارد، همچنین اکثر این سیمهای افشان تک رشته در اندازه های یک صد متری و با عایق کلافی تولید می شود که به دور یک قرقره پیچ خورده است.

جالب است بدانید که اختراع سیم و کابل و سیم مفتول آهنی به سال 1876 میلادی باز می گردد و علت آن انتقال نیروی برق با وسیله ای بود که امنیت را برای استفاده کننده از آن به همراه آورد، در سال 1898 این سیمها به عمومیت بیشتری رسید و مورد استفاده ی اکثر مهندسان برق قرار گرفت.

خرید سیم افشان تک رشته

در ابتدا از لاستیک جهت عایق سازی سیم استفاده می شد که طی این سالها و با پیشرفت علم دانشمندان توانستند از مواد PVC جهت ساخت این عایقها استفاده نمایند که به صورت تخصصی در مقالات مربتط مان در سایت آراد برندینگ پرداخته ایم.

در فرهنگها و زبانهای مختلف سیم افشان با کلمات مختلف تلفظ شده که این سیم به انگلیسی Multicore wire خوانده می شود.

تولید کننده های زیادی هستند که محصولات برق کشی ساختمان را تولید و عرضه می نمایند ولی خرید از تمامی آنها توصیه نمی شود، چرا که به علت حساسیت بالای برق ساختمان نیاز به استفاده از محصولات مطمئن و استاندارد می باشد.

 

خرید سیم افشان

هر محصولی با توجه به کاربردی که در آن به کار گرفته شود باید سیم افشان را خرید کنید و با توجه به متناسب بودن همان کار با توجه به کیفیت، این محصول را تهیه کنید.

ادامه مطلب  در این مسیر ثروت را به ارمغان آوردم

برای خرید سیم افشان دنبال محصول ارزان قیمت نباشید فقط محصولی را انتخاب کنید که کیفیت مرغوب و نوع کاری که شما انجام می دهید را پاسخگو باشد.

خرید سیم افشان

سیم افشان که تعدادی از سیم نازک تشکیل شده است دارای انعطاف پذیری بالا و جنس مسی باکیفیت هستند که یکی از پر کاربردترین محصولاتی است که در لوازم برقی و یا سیم کشی ساختمانی به کار گرفته می شود به همین منظور است که خرید سیم افشان بیشتر از سایر نمونه ها موجود می باشد.

سیم افشان را به ۳ قسمت تقسیم بندی می کنند که می توان به سیم افشان مسی، سیم افشان آلومینیومی، سیم افشان آلومینیوم با پوشش مسی اشاره کرد.

اگر بخواهیم سیم افشان و سیم مفتول ضخیم را بر مبنای ولتاژ به دو دسته تقسیم کنیم باید بگوییم که برای نصب در زیر لوله های و یا زیر کار کچ و یا لوله های خرطومی باید از ولتاژ ۳۰۰/۵۰۰  ولت استفاده کرد و همچنین در وسایلهای الکترونیکی و محافظتهای سیستم روشنایی از ولتاژ ۴۵۰/۷۵۰  ولت استفاده می شود.جالب است که بدانید برای تست سیم افشان باید از پارچه مرطوب به مدت ده دقیقه روی سیم می سابند که در این مرحله اگر شماره ای که در سیم حک شده پاک نشود استانداردهای لازم را دارد.

سیم افشان تک رشته

برای خرید هر محصولی باید به مشخصات آن اهمیت داد، برای شناسایی اصولی سیم افشان باید طبق مقررات ملی ساختمان اقدام کردند.

سیم افشان تک رشته

اگر می خواهید برای روشنایی از سیم افشان تک رشته استفاده کنید باید از نمره ۱.۵ استفاده کنید و برای مدارهای پریز و سیم باید از  نمره  ۲.۵ و برای وردی و خروجی واحد آپارتمان باید از نمره ۶ و همچنین برای سیم کشی کولر گازی باید از نمره های ۶ الی ۱۰ استفاده کنید.

ادامه مطلب  با چه شغلی می توان درآمد اضافی را برای خود به دست آورد

برای سیم کشی ساختمان علاوه بر اینکه باید تجربه داشته باشید، باید از علمی کافی در مورد انواع سیمها و سیم افشان اطلاعاتی را بدانید.

رنگهای سیم افشان طبق استاندارد تولید می شود که رنگ قرمز را سیم فاز و سیم آبی را سیم نول و سیم زرد و سبز راه راه را سیم ارت در نظر گرفته شده است.

نکاتهایی که باید در زمان خرید سیمهای افشان باید رعایت کنید این است که باید روکش سیم افشان را بررسی کنید که دچار هیچ پارگی و یا فرو رفتگی نباشد، ضخامت روکش بسیار حایز اهمیت است که در صورت فشار کمی دچار آسیبی نشود، همچنین باید روکش نازک نباشد تا حالت انعطاف پذیری خود را از دست بدهد.

یکی از معیارهای خرید سیم افشان و سیم مفتول گالوانیزه باید این باشد که کیفیت مناسب داشته باشد و برای اینکه با اطمینان کامل این محصول را خریداری کنید باید به مراکز معتبر و یا از طریق این سایت اقدام کنید.

حتما ببینید

آتل فایبرگلاس

ثروت سرشار با آتل های درجه یک

امید در خلال جریانات بی پایان زندگی نقطه قوتی است که داشتم و به عبارتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آراد برندینگ