دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

به گزارش یورونیوز؛ اگرچه اکتشافات آیزاک نیوتون عمدتاً مربوط به ریاضیات بود ، اما وسواس وی در حل اسرار باستانی ، ابهامات کلامی و علم کیمیاگری از جمله مباحثی بود که مورد توجه محققان قرار گرفت.

 

حراج در Sotheby’s لندن در حال حاضر قصد دارد تعدادی از نسخه های خطی منتشر نشده او را بفروشد تا بتواند اسرار کتاب مقدس را کشف کند ، به پایان زمان و اهرام در مصر اشاره کند.

 

سه نسخه خطی از او درباره اهرام مصر که به گفته نیوتن کلید رمزگشایی رمز و رازهای پیچیده باستان است ، از جمله روزنامه های حراج هستند. مقامات می گویند این یادداشت ها از آتش سوزی در خانه نیوتن به وجود آمده است. وقتی سگ نیوتن دیاموند قصد پریدن روی میز را داشت ، آتش سوزی کرد و باعث شد یک شمع روشن روی روزنامه ها بیفتد.

 

گابریل هیتون ، متخصص نسخه های خطی Sotheby ، به Absorb گفت: “این ها واقعاً نوشته های جالبی هستند ، زیرا شما می توانید نیوتن را ببینید که در تلاش است اسرار اهرام را حل کند.”

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

این خاطرات به دهه ۱۶۸۰ برمی گردد ، زمانی که نیوتن برای اعتراض به رقیب خود رابرت هوک در آکادمی سلطنتی ، دانشگاه کمبریج را ترک کرد و در تبعید در مانور ولستروپ در لینکلن شایر اقامت گزید.

 

هدف نیوتن از این مطالعات یافتن واحد اندازه گیری مورد استفاده سازندگان هرم بود. وی معتقد بود كه ممكن است مصریان باستان بتوانند محیط زمین را به گونه ای اندازه گیری كنند كه به مرور فراموش شود و اگر می توانست این رمز و راز را حل كند ، می تواند محیط زمین را نیز بسنجد.

 

آیزاک نیوتن انتظار داشت که این کشف او را به سمت کشفیات دیگری از جمله رمز و راز معبد سلیمان ، محل آخرالزمان سوق دهد.

 

اگرچه نیوتن در این مناطق به تحقیق مشغول بود ، اما در طول زندگی خود علناً در مورد این تحقیقات صحبتی نکرد ، زیرا می ترسید باورهای غیرمعمول وی به قیمت از دست دادن حرفه آکادمیک به پایان برسد.

در سال ۱۶۸۷ ، نیوتن اصول ریاضی فلسفه طبیعی را منتشر كرد و با طرح نظریه جاذبه و معادلات ریاضی كه اساس فیزیك مدرن است ، فهم جدیدی از جهان ارائه داد.

 

کتاب منتشر شده توسط نیوتن را اغلب بزرگترین کتاب تاریخ علم می نامند.

 

در اوایل سال ۱۹۳۶ ، نسخه ای از نسخه های خطی او در کیمیاگری و کلام در حراج Sotheby’s فروخته شد.

 

نسخه های خطی جدید نیوتن احتمالاً روز سه شنبه توسط یک مجموعه دار خصوصی یا آژانس دولتی خریداری خواهد شد.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/selective-news/tnews11066105.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

بیوگرافی و عکسهای سیاوش حکمت شعار

سياوش حكمت شعار بیوگرافی

بیوگرافی و عکسهای سیاوش حکمت شعار را در ادامه ببینید. سیاوش حکمت بازیگری خود را با فیلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *