دیگ بخار پاکستانی

دیگ بخار خشکشویی مسی

در اکثر صنایع از دیگ بخار استفاده می شود و به دستگاه هایی می گویند که قادر اند انرژی گرمایی را به بخار تبدیل کنند، دیگ بخار صنعتی برای کارش به آب احتیاج دارد، پس با استفاده از آب و حرارت، بخار را ایجاد می ‌کند.

دیگهای بخار دارای ظرفیتهای مختلفی می باشند و از آنجایی که ظرفیت در بویلرها متفاوت می باشد، تحمل وزنهای گوناگونی نیز دارند.

در این نوع از دیگهای بخار، مخزنهایی به شکل استوانه وجود دارند که لوله های موجود در این مخزنهای استوانه ‌ای به شعله ی حرارتی دیگ وصل هستند و دود تولیدی از این مخزنها نیز به بیرون هدایت می شود.

دیگ بخار خشکشویی مسی

یکی از انواع دیگهای بخار، دیگ بخار خشکشویی می باشد که معمولا دارای ظرفیتهای متفاوتی می باشند از جمله 120 کیلویی، 18 کیلویی و غیره و این دیگها دارای یک سری از ویژگیها می باشند که عبارتند از، مجهز بودن به دریچه ایمنی که فشار را به طور خودکار کاهش می دهد و همچنین مجهز به دستگاهی می باشد که میزان آب را کنترل می کند.

همچنین این دستگاه ها دو عدد پرشر سوئیچ دارد که فشار را کنترل می کند و ترموستات جهت کنترل دما نیز دارد و همراه با همه ی اینها دو آزیر نیز در آن وجود دارد.

معمولا صفحات دیگ بخار از فولاد های بسیار مقاوم و مستحکم ساخته شده است و فولادهای با استحکام بالا، در این دستگاه، در برابر حرارت و فشار شدید مقاومت زیادی را دارند.

دیگ بخار پاکستانی

دیگهای بخار دارای محفظه های محکم و مقاومی هستند که در زمان استفاده قبل از آن که باز شوند می بایست بخار آن تخلیه شود تا دچار خطر و انفجار نشود.

ادامه مطلب  قیمت کلم سفید ارگانیک

دیگ بخار پاکستانی در بازار با قیمت بالایی مشاهده می شود و در زمان خرید می بایست به کیفیت و جنس آن اطمینان کامل داشت.

این دیگها باید از لحاظ ایمنی در شرایط ویژه نگهداری شوند تا خطر سوختگی و انفجار را به همراه نداشته باشد و این دیگهای بخار یکی از ملزومات مهم در هر صنعتی محسوب می شود که دارای ارزش و کاهش انرژی به شمار می روند.

دیگ بخار پاکستانی

همانطور که گفته شد دیگ بخار پاکستانی انواع و اقسام گوناگونی دارند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دیگهای بخار در صنایع نایلون گلخانه ها، ساختمانها، بیمارستانها، هتلها و غیره کاربرد فراونی دارند و در کارخانجات ماشین آلات و خودرو سازی برای چربی زدایی  و کیفیت نهایی بیشتر آنها استفاده می شوند.

بهتر است بدانید برخی از صنایع و حتی کشورها برای تولید مواد برق از دیگهای بخار استفاده می کنند که می توان الکتریسیته را به جریان انداخت.

این دیگها در زمانی که آب به نقطه ی جوش رسید بخار آن افزایش پیدا می کند و در زمان باز کردن درب آن از طریق سوپاپ گاز و بخار را خارج کرده و پس از اتمام بخار می توان درب محفظه را باز کرد.

دیگ بخار پاکستانی تا 250 درجه به نقطه ی جوش می رسد و توسط این بخار خیلی سریع غذا پخت می شود.

دیگ بخار مسی

از دسته کم مصرف ترین انواع دیگ بخار می توان به ورق فولادی و مسی آن اشاره کرد که مزیتها و همچنین معایب بسیاری برخوردار می باشد که از نظر ظاهری نیز دو دسته می باشد دیگ بخار افقی و دیگ بخار عمودی که هر کدام در کاربردهای گوناگون بسیار مهم هستند.

ادامه مطلب  برای کسب ثروت با ما شروع کنید

حتی از نظر لوله نیز شامل دو دسته متفاوت لوله ابی و همچنین لوله آتشی وجود دارد که این تقسیم بندیهای صورت گرفته بر اساس تناسب موجود در حرکت شعله مشعل می باشد و همچنین جریان آب در داخل لوله ها صورت می پذیرد.

دیگ بخار مسی

از دیگر جنس هایی که می تواند در بدنه دیگ بخار یا همان بویلر به کار برود استیل است که قابل توجه است دیگ بخار مسی از لحاظ مسیر شعله نیز انواع گوناگونی دارد که از انواع دستگاه صنعتی می توان به تک پاس، دو پاس و سه پاس اشاره نمود که تولید می شوند.

بخار آب در آن برای بهره بردن در بیرون از ظرف به وسیله ی گرمای ایجاد شده به کمک اشتعال سوخت تولید شده که همچنین درون این دیگ بخار حاوی دو بخش جداگانه است که یک طرف آب و یک طرف آتش می باشد که میزان گرمای دیگ بخار به مجموع همه ی سطحها در قسمت آتش آن آزاد شده و رها می گردد.

و همچنین امروزه می توان گفت در تمامی صنایع از جمله صنایع پتروشیمی برای استفاده ورود کرده است و در تمامی صنایع می توان به راحتی حضور این دیگها را حس کرد و در واقع از کلی ترین وظایف آن می توان این گونه ذکر کرد که دیگ بخار موظف است تا رطوبت و گرمای نیاز برای هر محصول مد نظری را خلق کند.

حتما ببینید

آتل فایبرگلاس

ثروت سرشار با آتل های درجه یک

امید در خلال جریانات بی پایان زندگی نقطه قوتی است که داشتم و به عبارتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آراد برندینگ