دان مرغ قم

قیمت دان مرغ گوشتی قم

در زمان تولید دان مرغ به طور معمول از انواع مواد مغذی، ویتامین، فسفر و کلسیم استفاده می شود تا انرژی و یک تقویت کننده خوب برای رشد مرغ و جوجه ها باشد. دان مرغ علاوه بر مواد ذکر شده دارای بذر ذرت نیز می باشد و یا ذرت به تنهایی برای خوراک مرغ مورد استفاده قرار می گیرد که می توان ذرت را یک غذای اصلی برای جوجه و مرغ دانست که می تواند باعث رشد مناسب آنها گردد.

ذرت به عنوان یک پروتئین خام به شمار می رود و به دلیل دارا بودن اسید آمینه فراوان می تواند گزینه بسیار خوبی برای رشد مرغ و جوجه به شمار آید.

بهتر است در نگهداری ذرت دقت زیادی انجام شود زیرا اگر در شرایط مناسب نگهداری نشود می تواند علاوه بر چروک شدن و سبک شدن آن از خود نوعی سم احاطه کند.

قیمت دان مرغ گوشتی قم

از دیگر دانه خوراکی مرغ می توان به جو اشاره کرد که همانند گندم و ذرت دارای انرژی و خاصیت زیادی است و قیمت دان مرغ با توجه به ترکیباتی که دارد تعیین می گردد. استفاده زیاد از جو می تواند به معده مرغ فشار زیادی وارد کند زیرا با مصرف جو مرغها باید مقدار زیادی آب بنوشند تا جو را هضم کنند به همین استفاده از این دانه خوراکی در حد اعتدال برای مرغ و جوجه ها مجاز می باشد.

استفاده زیاد از جو و ذرت می تواند باعث ایجاد گاز معده در مرغ شود و باعث اذیت شدن این موجودات شود.

با استفاده از دستگاه های پیشرفته بسته بندی و تولید انواع دان مرغ صورت می پذیرد که در این روش به دلیل استفاده از ابزار آلات و دستگاه های فوق پیشرفته میزان دقیقی از ویتامینها و مواد مغذی نظیر اسید آمینه، کنجاله سویا و ذرت و دیگر مواد مفید با یکدیگر ترکیب می شوند.

ادامه مطلب  قیمت طناب پلاستیکی کشاورزی

دان مرغ گوشتی

تغذیه ضعیف باعث افت تولید و در نتیجه نابودی صنعت شما می گردد، درست است که با تغذیه مناسب و کامل هزینه ها افزایش پیدا می کند. در کنار تغذیه مناسب تعداد مرغهای گوشتی نیز شده و سود کار و صنعت شما نیز بیشتر می شود. استفاده از دان مرغ گوشتی نامناسب می تواند سطح پروتئین مرغها و جوجه یک روزه را پایین آورده و در شد آنها تاثیرات منفی بسیار زیادی می گذارد.

البته تهیه دان مرغ گوشتی یک موضوع بسیار تخصصی می باشد که باید تحت نظر یک فرد متخصص انجام شود و نمی توان بدون اطلاع از نوع مرغ و بدون داشتن تخصص تصمیم به خرید دان مناسب مرغ گوشتی کرد، چرا که همانطور که گفتیم تغذیه مرغ گوشتی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد.

دان مرغ گوشتی

همانطور که می دانیم در کشور ما صنعت پرورش طیور یکی از صنعتهای اصلی می باشد، پرورش مرغ گوشتی در کشور ما رونق بسیار خوبی دارد اما تغذیه این حیوان یکی از مهم ترین نکات پرورش آن می باشد به همین خاطر باید دان مرغ گوشتی به صورت عمده و با کیفیت در دسترس عموم قرار داشته باشد تا همه بتوانند دان مخصوص مرغ گوشتی را با قیمت مناسب و به راحتی خریداری کرده و از آن برای تغذیه مرغهای خود استفاده کنند،

مسئله مهم مسئله تغذیه مرغ گوشتی می باشد که روشهای تغذیه آن با مرغهای دیگر متفاوت است اما دانی که برای تغذیه آن استفاده می شود تقریبا مشابه دان مرغهای دیگر مانند مرغ تخمگذار می باشد. در هر صورت زمانی که پرورش مرغ گوشتی انجام می شود، نباید تغذیه آنها ضعیف باشد.

ادامه مطلب  قیمت گل رز عروس جاودان

دان مرغ قم

تغذیه از مهم ترین و حساس تری قسمت های زندگی هر دام و طیوری می باشد از این رو تهیه ی دان برای مرغ زنده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و در شهرهایی نظیر همدان، قم، قزوین و غیره نیز این نوع خوراک تهیه می شود. با تهیه ی یک دان مرغ استاندارد و با کیفیت مرغه ا به سلامتی و خوبی پرورش می یابند و بعد که ما از آنها استفاده کنیم نیز دچار بیماری یا مشکلی نمی شویم.

حق انتخابی را برای پرنده نگذاشته اند و او به صورت یکنواخت آن را می خورد از طرفی این نوع پلتها بسیار خوش خوراک می باشند و پرندگان به خوبی آن را می خورند. همچنین پلت ها از تخریب ارگانیسم های بیماری زا نیز جلوگیری می کنند و برای بدن پرنده بسیار مفید می باشند پلت ها از دان آردی ها بهتر اند و کرامبلها در میان این دو گروه می باشند.

دان مرغ قم

امروزه فروش عمده برای تولید دان مرغ قم به سه روش امکان پذیر است، یک دان مرغهای آماده و کاملی هستند که توسط کارخانجات تولید می شوند و با فرمولاسیون مخصوص مواد مغذی و پروتئین مورد نیاز پرنده را در اختیار آن قرار می دهند و خطا و ضرر بسیار کمی دارند و همچنین در آنها از کنجاله سویا خشک، ذرت، مکملهای ویتامین، اسید آمینه، گندم، مواد معدنی و افزودنیهای دیگر استفاده شده است.

روش دوم تهیه دان مرغ با استفاده از کنسانتره ها می باشد که منظور از آن مجموعه ای از ریز مغذیهای اصلی است که برخی از کارخانه ها آن را تولید می کنند آنها علاوه بر موارد فوق از منابع کلسیم مانند دیگر کلسیم فسفات و پودر صدف و بعضی وقتا نمک نیز استفاده می کنند که این اقلام می توانند در تولید دان مرغ بسیار مفید باشند.

ادامه مطلب  شهامتی که مرا به ثروت رساند

حتما ببینید

آتل فایبرگلاس

ثروت سرشار با آتل های درجه یک

امید در خلال جریانات بی پایان زندگی نقطه قوتی است که داشتم و به عبارتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آراد برندینگ