چگونه تلخی آبلیمو را بگیریم

چگونه تلخی آبلیمو را بگیریم؟

استخراج آبلیمو با دستگاه باعث می شود که مغز لیمو جدا نشده و در آب لیمو خرد شود و باعث تلخ شدن آبلیمو شود. در این مطلب با روش های به دست آوردن تلخی آبلیمو و همچنین روش های نگهداری آبلیموی تازه آشنا می شوید.

آبلیمو چه به صورت دستی و در منزل و با زمان زیاد و چه آبلیموی صنعتی که از بازار می خریم، بعد از مدت ها می تواند تلخ شود که به دلیل له شدن لیمو در آب آن است.

در واقع گاهی فشار دادن پوست لیمو باعث مخلوط شدن اسانس های موجود در آن با آبلیمو می شود، چون ترکیب برخی از این روغن ها تلخ است، احتمال تلخ شدن آب لیمو وجود دارد که البته ضرری هم ندارد.

روش خانگی گرفتن تلخی آبلیمو

یکی از روش های خانگی برای از بین بردن تلخی آبلیمو استفاده از هویج است زیرا هویج تلخی آبلیمو را جذب می کند.

به ازای هر 15 کیلوگرم لیمو، 4 عدد هویج متوسط ​​را پوست بگیرید و به شکل مناسب در آبلیمو ریخته و 24 ساعت صبر کنید، سپس هویج را از آبلیمو خارج کرده و آبلیمو را صاف کنید.

روش های نگهداری آبلیموی تازه

برای نگهداری آبلیموی تازه به بهترین شکل لازم است روش های نگهداری آبلیموی تازه را یاد بگیرید. اگر آب لیمو به درستی نگهداری نشود، می تواند رنگ یا حتی طعم آن را تغییر دهد. نکاتی برای نگهداری آب لیموی تازه عبارتند از:

1. آب لیمو را دور از نور نگه دارید

برای جلوگیری از کمرنگ شدن و تیره شدن رنگ آبلیموی تازه به مرور زمان، باید آن را در مکانی تاریک و دور از نور نگهداری کنید.

ادامه مطلب  رخت آویز دیواری جمع شو [معرفی 30+ مدل شیک]

حتی می توانید با رنگ آمیزی پلاستیک سیاه روی لیوان آبلیمو از حفظ رنگ آبلیمو مطمئن شوید.

2. آب لیمو را در ظرف شیشه ای نگهداری کنید

نکته بسیار مهم در نگهداری همه ترشی ها از جمله آبلیمو، نگهداری آن ها در ظروف شیشه ای است. آنها را در ظروف و بطری های پلاستیکی نگهداری نکنید، زیرا اسید موجود در خیارشور، مواد داخل ظروف پلاستیکی را اکسید کرده و مواد سمی تولید می کند که برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است.

 

حتما ببینید

قیمت یخچال کوچک چقدر است؟

بهترین برندهای یخچال کوچک کدام است؟ یخچال یکی از ضروری ترین لوازم برای هر خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آراد برندینگ